W dniach 19-20 Wrześnie 2019 roku Europejska Federacja Społęczności Terapeutycznych (Euroupen Federation of Therapeutic Community) organizuje 17 konferencję pn. „Wszystko płynie- zmiany w społecznościach terapeutycznych dla osób uzależnionych” (org. Everything flows- Change in the Therapeutic Community for Addiction).

EFTC od 1982 r. z powodzeniem organizuje odbywające się co dwa lata konferencje, których celem jest umożliwienie organizacjom członkowskim, pracownikom, specjalistom, naukowcom i osobom na co dzień zajmującym się pomocą uzależnionym podzielenia się doświadczeniem, dyskusji, omówienia podejmowanych działań i strategii.

Tegoroczna konferencja organizowana jest we współracy z organizacjami KETHEA i ARGO we wsparciu Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach w Grecji. Będzie to również okazja do podjęcia dyskusji z przedstawicielami Światowej Federacji Społeczności Terapeutycznych (World Federation of Therapeutic Community), ponieważ w tym samym czasie odbędzie się 6 seminarium WFTC również w Salonikach.

Jeżeli byliby Państwo zainteresowani udziałem w konferencji, więcej informacji znajdą Państwo na stronie EFTC klikając poniższy odnośnik: